Paikallistoiminnan yhteyshenkilöt

Alueellisella toiminnalla tarkoitetaan lähellä jäsentä olevaa toimintaa. Mikäli tunnet tarvetta aktivoitua paikallisesti on alla luetellut henkilöt käytettävissäsi. Heiltä saat tietoa oman alueesi toiminnasta ja tapahtumista.

 

Evp-yhdistyksen aluetoiminnan yhteyshenkilöt:

 

Barsk Esa

Kyntöpolku 9   96190 Rovaniemi                p  040-826 8013        esa.barsk@pp.inet.fi

Valkonen Osmo

Väylätie 48 B 16   96300 Rovaniemi              p   040-755 2945         osmo.valkonen@pp1.inet.fi

 

Hartikainen Toivo

Päätekatu 1 as 6 45100 Kouvola            p  0400-655 283         kymenlaakson.svp@sotaveteraaniliitto.fi   

 

Heikkilä Pertti

Rinnetie 13   33610   Tampere                   p  040-702 3933         pertti.heikkila@dnainternet.net

 

Hämäläinen Simo

Tolkintie 6    81590  Vuonislahti                  p  0400-228 935         tervastulet@gmail.com

Toivonen Aarre

Lieksantie 2791  88900 Kuhmo                 p   0400-271 333         aarre.toivonen@gmail.com

 

Kainulainen Atte

Karhutie 21    02400  Kirkkonummi             p  050-546 4545         atte.kainulainen@kolumbus.fi

 

Kolila Harri

Rantatie 284  17130  Vesivehmaa              p  0500-845 370          kolila.harri@pp.phnet.fi

 

 

Sund Lauri

Tapaninkuja 4  27710 Köyliö                     p  0500-736 383          lauri.sund@pp1.inet.fi

 

Piittari Tapio

Pitkänevantie 5  65280  Vaasa                   p  040-504 6400          tapio.piittari@saunalahti.fi

Timo Kurki
Saarnitie 11 as2, 65370 Vaasa                   040-8335054               timo.kurki@netikka.fi

 

Lång Martti

Kirkkokatu 61 as 6  90120 Oulu                     p  050-339 8841          martti.lang@gmail.com

 

Taponen Matti

Kielotie 7    11120 Riihimäki                      p   050-521 1914        matti.taponen@hotmail.fi

 

Toivanen Markku

Mellunmäentie 20 B 27 00970 Helsinki     p    050-329 9434        markku.k.toivane@gmail.com