Paikallistoiminnan yhteyshenkilöt

 

Paikallistoiminnan yhteyshenkilöt

Paikallisella toiminnalla tarkoitetaan lähellä jäsentä olevaa toimintaa. Mikäli tunnet tarvetta aktivoitua paikallisesti on alla luetellut henkilöt käytettävissäsi. Heiltä saat tietoa oman alueesi toiminnasta ja tapahtumista.

Evp- yhdistyksen paikallistoiminnan yhteyshenkilöt:

Päivitetty 25.1.2021

 

Pohjois-Suomi

Säkkinen Yrjö yrjo.sakkinen@gmail.com    
Petäjätie 15 as 1 96190 Rovaniemi  puh. 040-480 4824  
     
Barsk Esa esa.barsk@pp.inet.fi    
Kyntöpolku 9  96190 Rovaniemi puh. 040-826 8013  
       

Oulun seutu

Lång Martti martti.lang@gmail.com    
Kirkkokatu 61 as 6 90120 Oulu puh. 050-339 8841  
       
Veijo Koskela veijokoskela@hotmail.com    
Soratie 23 90650 Oulu puh. 040-912 2482  
       

Pohjois-Karjala

Hämäläinen Simo tervastulet@gmail.com    
Tolkintie 6  81590 Vuonislahti puh. 0400-228 935  
       
Toivonen Aarre aarre.toivonen@gmail.com    
Lieksantie 2791 88900 Kuhmo puh. 0400-271 333  
       
Hyttinen Seppo seppo.hyttinen3@gmail.com    
Lohiluodontie 5 80780 Kontioniemi  puh. 050-362 6780  
       

Pohjanmaa

Piittari Tapio tapio.piittari@saunalahti.fi    
Pitkänevantie 5 65280 Vaasa puh. 040-504 6400  
       
Timo Kurki timo.kurki@netikka.fi    
Saarnitie 11 as 2 65370 Vaasa puh. 040-833 5054  
       

Satakunta

Säkylä

Sund Lauri lauri.sund@pp1.inet.fi    
Tapaninkuja 4 27710 Köyliö puh. 0500-736 383  
       
Juha Kakko juha.j.kakko@gmail.com    
Laidunkuja 9 27710 Köyliö puh. 040-755 5832  
       

Niinisalo

Olli Mustaniemi  viihdeoka@gmail.com    
Ponttikatu 5 38700 Kankaanpää puh. 040-575 7564  
       

Pirkanmaa

Heikkilä Pertti pertti.heikkila@pp1.inet.fi    
Rinnetie 13 33610 Tampere puh. 040-702 3933  
       

Kouvolan seutu

Hartikainen Toivo kymenlaakson.svp@sotaveteraaniliitto.fi    
Päätekatu 1 as 6 45100 Kouvola puh. 0400-655 283  
       
Matti Nummiaro matti.nummiaro@pp.inet.fi    
Revontie 10 45370 Valkeala puh 0400-892 604  
       

Lahden alue

Kolila Harri kolila.harri@pp.phnet.fi    
Rantatie 284 17130  Vesivehmaa puh. 0500-845 370  
       
Matti Satosalmi matti.satosalmi@hotmail.com    
Rantakatu 7 15300 Lahti  puh. 050-548 9181  
       

Riihimäen alue

Taponen Matti matti.taponen46@gmail.com    
Kielotie 7 11120 Riihimäki puh. 050-521 1914  
       

Helsingin alue

Toivanen Markku markku.k.toivane@gmail.com    
Mellunmäentie 20 B 27 00970 Helsinki puh. 050-329 9434  
       

Upinniemi

Kainulainen Atte atte.kainulainen@kolumbus.fi    
Karhutie 21 02400  Kirkkonummi puh. 050-546 4545  
       
Aki Karvonen akiteekarvonen@gmail.com    
Niittypolku 3 A1 02460 Kantvik puh. 041-507 6016